hollister sale longchamp outlet mbt schuhe longchamp taschen nike air force pas cher ralph lauren pas cher nike air huarache pas cher hollister pas cher nike cortez pas cher polo ralph lauren pas cher nike air force 1 pas cher oakley pas cher nike huarache pas cher belstaff france nike cortez ralph lauren pas cher mbt chaussures nike cortez nike air max 2016 polo ralph lauren sale louis vuitton riem

 Merak edilenler
 Önemli Linkler
 Deniz ve Marinalarda Hava Durumu
 Güncel Döviz Kuru
 
 
Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S.

1) Her araca çeki demiri takılabilir mi?
Aracın teknik şartnamesinde romörk çekebileceği belirtilen her araca, çeki demiri takılabilir.

2) Çeki demiri montajı aracıma zarar verir mi?
Çeki demiri takılırken aracınıza herhangi bir kesme, delme veya kaynak işlemi uygulanmaz. Çeki demiri, otomobil üreticisinin hazırlamış olduğu bağlantı noktalarına vidalanmak suretiyle, aracınıza cıvatalı montaj şeklide monte edilir. Çeki demirinin Sökülmesi durumunda geride herhangi bir iz kalmaz.

3) Çeki demirini ruhsata nasıl işletirim?
Aracınızın uygunluk belgesine göre, TSE’den onaylı, araca özel proje çizilir. Bu proje ile beraber aracın muayenesi gerçekleştirilir. Muayene istasyonundan alınan belgeyle trafiğe gidilerek, ruhsatta gerekli değişiklik yapılır.

4) Çeki demirini ruhsata işletmezsem ne olur?
Trafik polisi, çeki demirinizin ruhsata işlenmediğini tespit ederse, size en düşük trafik cezası kadar cezai işlem uygular.

5) Aracımla kaç kg’a kadar romörk çekebilirim?
Aracınızın frenli ve frensiz çekebileceği romörk kütlesi, aracınızın teknik belgesinde belirtilmiştir. Ancak aracınızın ve romörkun yürür aksamının ve frenlerinin durumu bu değerlerin değişmesine sebep olur.

6) Romörk çekerken nelere dikkat etmeliyim?
a) Romörk dengeli yüklenmiş olmalıdır; çeki demirine binen düşey ağırlık otomobillerde maximum 75 kg olmalıdır. b) Aracınızın ve romörkunuzun yürür aksamı sorunsuz olmalıdır.
c) Çeki topuzuyla, romörkun kaplininin ölçüleri aynı olmalıdır.
d) Romörkun soket bağlantısıyla, aracın soket bağlantısı aynı normda olmalıdır.
e) Boş romörkle seyrederken (romörk boş olduğu zaman, bozuk yol koşullarında şıçrama yapabilir.) daha dikkatli olunmalıdır.

7) Çeki demiri arkadan kazalarda aracımı korur mu?
Çeki demirleri, aracı koruma fonksiyonu düşünülerek tasarlanmamıştır. Ancak çeki demirli araçların, arkadan darbelerde, diğer araçlara oranla daha az zarar gördüğü tespit edilmiştir.

8 ) Çeki demirinin yerinden çıkabilir mi?
Ne sabit, ne de geçmeli çeki demirlerinin, doğru montaj edildikleri takdirde, yerlerinden oynamaları bile söz konusu değildir.

9) Romörk çekerken hızımız ne kadar olmalıdır?
Romörk çekerken; bir çok etken sürüş hızını etkiler. Romörkun ve aracın ağırlıkları, romörkun aerodinamik yapısı, yolun durumu vb. Güvenli bir sürüş için, romörklü seyir için belirlenen hız limitini aşmamak önemlidir. En önemli nokta ise, gerektiği anda güvenli bir şekilde durabileceğimiz hızda seyretmektir.

10) Aracıma neden çeki demiri taktırmalıyım?
Romörkle taşımacılık, son tüketicinin tercih edebileceği en ucuz yük taşıma yoludur. bu sebeple, Avrupadaki her 5 aracın 3’ünde çeki demiri mevcuttur.

       
Copyright by Tunç  | www.romakromork.com | 2013

 


Jordan CP3.IX (9) evaluación de desempeño adidas D Rose 6 Boost-Xeno eBay kobe 11 neue Black Huaraches Nike Air Jordan 13 air horano 13 mo te hoko nike kyrie 2 DE Air Jordan 13 in vendita nike air max 2016 review uomo Red Huarache neue Balance 999 barato Nike Presto Aire hou toenga 999 colorways NZ New Balance 998 Independence Day Nike hyperchase sp Fragment Nike Air huarache Schuhe Männer jordan cp ix 9 nuovo equilibrio 999 grigio air jordan ix 9 sneakernews adidas Crazylight Eastbay